Velikost textu:   A    A    A

SENIOR KLUB CHOLINA BYL ZALOŽEN 22. 1. 2008

Jak to vlastně začalo? V září 2007 pořádala Kulturní komise obce Cholina posezení pro seniory, na které pozvala taneční soubor Senior klubu Majetín. Akce se nám velmi líbila. Pan Navrátil, tehdejší zastupitel a předseda Kulturní komise, nám navrhl, jestli bychom nechtěli zkusit založit klub i u nás. Paní Šmoldasová, Chytilová, Nedopilová a Krejčí se jely ještě podívat do Senior klubu v Senici na Hané, kde se poradily, jak takový klub založit. A pak už zbývalo jen obejít seniory v Cholině, rozeslat pozvánky a čekat, jak to dopadne.
Povedlo se. Na první schůzku, která se konala 22.1.2008 na Záloženské Dvoraně přišlo 56 seniorů. Od té doby se scházíme každých čtrnáct dní v prostorách OÚ, kam si zveme hosty, kteří nám provedou přednášky na nejrůznější téma. Založili jsme taneční skupinu , vždy v závěru čtvrtletí uspořádáme taneční zábavu s programem, tombolou , občerstvením a živou hudbou. Mezi nejoblíbenější akce patří MDŽ, sportovně-společenské odpoledne, letní venkovní posezení na Skalce a tradičně již klubový Silvestr. Spolupracujeme nejen s OÚ a ZŠ, ale i se všemi spolky a organizacemi na vesnici. Organizujeme si poznávací zájezdy a pěší výlety. Snažíme se žít aktivně i v důchodovém věku.

Webové stránky: http://seniorklubcholina.webnode.cz/
Rádi bychom se zapojili do programu „Aktivní život“